1

Temat: Zielona w sprawie wiązań i butów do FS

Z góry przepraszam i wiem, że dużo podobnych tematów już było, ale jestem totalnie zielona i z żadnych nie potrafiłam wyciągnąć nic pomocnego.
Jako, że śniegu napadało to nowe narty już zamówione. Po dwóch sezonach użytkowania (używanych) nart zjazdowych przerzucam się na freestyle. Teraz pojawia się tylko problem wiązań i butów. W ogóle nie mam pojęcia czym się różnią, jakie wybierać, ani nic. Nie wiem czy można tamte wiązania dać do nowych nart, a jeżeli trzeba nowe to chciałabym jakieś nie przekraczające 400 zł (jeżeli to w ogóle możliwe). Co do butów mam takie co są wygodne, a czytałam, że to najważniejsze. Podobne są jakieś wkładki do butów nie przeznaczonych do fs amortyzujące lądowanie.
Jesteście w stanie mi coś doradzić? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Czym się sugerować?
Byłabym bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam :)

2

Odp: Zielona w sprawie wiązań i butów do FS

Jeżeli buty jak piszesz są wygodne, to obskoczą bez modyfikacji. Wiązania do 400 zł spokojnie idzie kupić, czy to będzie tyrolia, marker, salomon to już ma znaczenie drugorzędne, celuj w din 12, chyba że jesteś z tych niewielkich i lekkich, to 11 obskoczą.