Temat: Narty dla początkującego

Chcę w tym roku zacząć jazdę freestylową i postanowiłem kupić nartki, aby zrealizować ten plan. Problem w tym, że nie bardzo wiem w jakich kategoriach szukać i jaki rodzaj nart będzie najlepszy do rozpoczęcia przygody.
Interesują mnie narty do 500 - 550 zł. długość nart 176-180cm ? ( mój wzrost to ok. 184cm ).

2

Odp: Narty dla początkującego

Poszukaj na forum bo było wiele takich postów jak twój.Możesz tez powchodzić na strony róznych firm produkujących sprzet i poczytac jakie narty polecaja dla poczatkujacych.A nailepsze do rozpoczecia przygody z freeski to będa twin tipy :)

3

Odp: Narty dla początkującego

:)

4

Odp: Narty dla początkującego

Dzięki wielkie za odpowiedź! Zaraz poprzeglądam inne posty.

5

Odp: Narty dla początkującego

Znalazłem całkiem ciekawe:
http://www.aukcjoner.pl/gallery/014597449-4.html#I4
Wyczytałem też przy nich, że zostały wzmocnione tworzywami węglowymi (carbonem). Czy jest to istotne czy po prostu każde narty są wzmacniane w ten sposób, ale ktoś dopisał, żeby lepiej wyglądało?
Z góry dzięki za wszelkie informacje i porady.

6 (edytowany przez pas40 2013-12-29 15:32:52)

Odp: Narty dla początkującego

Fajny opis dał sprzedajacy"Bezpieczne na railu bo łatwo łapią równowage" :) Pewnie jeszcze same krecą 3 i 7 na hoopach i wciskaja sie w dłoń robiac grabe. Ten carbon nie ma w tym przypadku dla Ciebie znaczenia.Coś tam trzeba napisać w reklamie.Cena nie wysoka ale wiazania to juz nie do freestylu.Ludzie na poczatek na róznych sprzetach zaczynaja przygode z freeski(też z racji budżetu jakim dysponuja).Grunt ze twin tip.

7

Odp: Narty dla początkującego

A czy takie wiązania spiszą się do nauki freestylu typu: niewielkie boxy, raczej bez raili, skoki 180 i ew. 360?
Czy środek ciężkości przy takich wiązaniach będzie zbyt przeszkadzał?

8

Odp: Narty dla początkującego

Do nauki poradza sobie.Nie na takich sprzetach ludzie robią fajne triki.

9

Odp: Narty dla początkującego

Walle to bardzo fajne narty, tyle że wiązania kijowe i po mojemu to za krótkie trochę będą, sam mam tą długość, a mam 176 wzrostu.

10

Odp: Narty dla początkującego

Znalazłem dzisiaj jeszcze jedne bardzo ciekawe narty i poważnie się nad nimi zastanawiam:
http://allegro.pl/volkl-bridge-twintip- … 56646.html
Wiecie coś o nartach volkl bridge?
Długość niewiele, ale większa ;) Wiązania już porządniejsze, a cena też całkiem odpowiadająca.
Z góry dzięki za wszelkie informacje!