1

Temat: Wysyłka nart kurierem

Sprzedaję swoje stare narty po sezonie i mam pytanie czy macie doświadczenie z wysyłką takiego sprzętu? Z tego co zdążyłem się już zorientować to pocztą chyba nie da rady, bo tam paczka nie może być dłuższa niż 150 cm. A moje dechy mają 170 :/
Czyli pozostaje kurier? Orientujecie się ile to może kosztować?

2 (edytowany przez Grzesiek09 2015-03-26 16:36:44)

Odp: Wysyłka nart kurierem

Ja wysyłałem narty już dwa razy. Raz pocztą, raz kurierem.
Pocztą szły narty dziecięce, miały 120 cm więc nie było problemu.

Swoje posłałem kurierem UPS, ale przez portal WysyłajTaniej.pl żeby mniej zapłacić.
Nie pamiętam już kosztów wysyłki, bo było to rok temu. Ale zawsze możesz sprawdzić sobie bezpośrednio na stronce. Jak podasz w formularzu wymiary i wagę paczki z nartami to od razu pokaże Ci się cena.

3

Odp: Wysyłka nart kurierem

Polecam KurJerzy.pl, koszt wysyłki coś w granicach 30-40zł

4

Odp: Wysyłka nart kurierem

Jeśli masz konto na allegro to możesz zamówić kuriera przez Sendit - wyjdzie 26 czy 28 zł.

5 (edytowany przez daros 2015-03-20 13:10:28)

Odp: Wysyłka nart kurierem

kttosiek napisał/a:

Jeśli masz konto na allegro

No właśnie nie mam konta na allegro.

Grzesiek, Nnikoś, dzięki za namiary. Jak zapakuję paczkę i ją dokładnie wymierzę to wtedy sprawdzę sobie ile mnie to wyniesie w jednym i drugim miejscu.

6

Odp: Wysyłka nart kurierem

wcale nie musisz mieć konta na allegro ,żeby wysłać paczkę przez sendit. Ja zawsze wysyłam paczki przez sendit kurierem dpd i płacę ok 17zł. jeżeli paczka ma 170 parę to i tak wpisuje 170 bo tego nie mierze.

7 (edytowany przez Grzesiek09 2015-03-26 16:37:28)

Odp: Wysyłka nart kurierem

No dokładnie, posprawdzaj sobie. Tam na stronce wysylajtaniej.pl w formularzu wpisz dokładne wymiary i od razu pokaże Ci się cena.
Ogólnie ja ze swoję przesyłką nie miałem żadnego problemu.
No i było nawet lepiej niż przy wysyłce nart dziecięcych, bo tam musiałem sam dymać na pocztę z paką, a tutaj jak pisałem kurier odbierał

8

Odp: Wysyłka nart kurierem

Ostatecznie zapakowałem te narty, paczkę wymierzyłem i zdecydowałem wysłać przez wysyłaj taniej, bo koszty przesyłki okazały się niższe.
Dzięki za pomoc :)

9

Odp: Wysyłka nart kurierem

Myślę, że raczej nie ma problemu z wysyłką kurierem takich rzeczy i moim zdaniem na dzień dzisiejszy również możemy wszystko wysyłać nawet za granicę. Ja również całkiem niedawno miałem okazję przeczytać artykuł https://www.sendit.pl/blog/jak-tanio-wy … do-niemiec o tym jak wysłać tanio paczkę do Niemiec. Myślę, że niedługo ja również to zrobię.