Temat: K2 Sight + Salomon Ghost CS

Cześć, dopiero zaczynam przygodę z freestyle, w zeszłym sezonie trochę pojeździłem na TT i stwierdziłem że czas kupić jakiś sprzęt. Wzrost 182, waga 71kg. Mój wybór padł na K2 Sight 179 + Marker Squire 11, chciałem w miarę uniwersalną nartę (nie wiem czy dobry wybór) w rzeczywistości okazało się że narty mają 182 dł, z tego co czytałem na forum to dobrze ale trochę nie jestem przekonany do tej długości. Udało mi się też kupić nówki Salomon Ghost CS z 2011. Wiec mam pytania :
- czy nie będę się męczył z nartami o tej długości
- czy buty nie są zbyt agresywne, zbyt twarde jak na początek

2

Odp: K2 Sight + Salomon Ghost CS

Co do nart to one mają jib rockera, także myślę, że na luzie na tej długosci ogarniesz. Buty z tego co wiem to chyba rzeczywiście troche twarde jak na park ale nie  miałem ich na nogach więc się nie wypowiadam.

3 (edytowany przez FolkLemur 2016-03-09 23:00:43)

Odp: K2 Sight + Salomon Ghost CS

@GRZ Dzięki za odpowiedź, narty i buty oblatane. Nartki bardzo spoko się sprawdziły były tydzień na Chopoku nie mam niestety porównania z szerszymi. Trzeba się faktycznie przyzwyczaić do dłuższego tyłu. Co do butów to wygrzewałem tylko wkładkę (nie majsterkowałem przy Custom Shell) Salomony dawały o sobie znać po 4h jazdy. Jedyne miejsce które ostro dawało w kość, to piszczel nie wiem co ale coś mnie tam uciskało. Buty dam chyba do wygrzewania Custom Shell bo trochę drętwiały mi małe palce. Wiecie może czy warto wgl bawić się z takimi "problemami" czy wybrać inne buty (mniejsze imadła niż Ghosty) ?