1 (edytowany przez filip404 2015-10-13 21:27:16)

Temat: Czy da się gdzieś złapać świezy śnieg w marcu?

Siema, pytanie jak w temacie ;) niestety kolejny rok z rzędu z ekipą jadę na narty w marcu, bo a to sesja, a to obrona a to inna głupota.
Co za tym idzie kolejny rok z rzędu prysły marzenia o styczniowym wypadzie w jakąś fajną freeride'ową miejscówkę.

W związku z tym do was pytanie: czy jest jakaś miejscówka gdzie potrafi popadać w marcu? Albo nawet jak nie pada to śniegu dużo zalega? Coś możecie polecić? :P

Z góry dzięki!!!

2

Odp: Czy da się gdzieś złapać świezy śnieg w marcu?

Początkiem marca 2015 byłem w Valfrejus, śniegu zalegało grubo ponad 3 metry, a w 2gi dzień pobytu dopadało jeszcze z 30cm. Także było po czym jeździć. ;) W minionym sezonie był mega opad w Alpach nawet w święta wielkanocne, także poczytaj trochę reporty na wepowder.com i do dzieła. Pozdr

3

Odp: Czy da się gdzieś złapać świezy śnieg w marcu?

Zbliża się Marzec i myślę, że jeśli chcemy znaleźć ciekawe miejsce, gdzie można pojeździć na nartach, to warto wybrać się do austriackiego Kaunertal.

4

Odp: Czy da się gdzieś złapać świezy śnieg w marcu?

filip404 napisał/a:

Siema, pytanie jak w temacie ;) niestety kolejny rok z rzędu z ekipą jadę na narty w marcu, bo a to sesja, a to obrona a to inna głupota.
Co za tym idzie kolejny rok z rzędu prysły marzenia o styczniowym wypadzie w jakąś fajną freeride'ową miejscówkę.

W związku z tym do was pytanie: czy jest jakaś miejscówka gdzie potrafi popadać w marcu? Albo nawet jak nie pada to śniegu dużo zalega? Coś możecie polecić? :P

Z góry dzięki!!!

W zasadzie w każdym miejscu może spaść śnieg - mam na myśli oczywiście Alpy, ale i na Kasprowym to nic niezwykłego.
Właściwie można powiedzieć, że w ostatnich latach najlepsze warunki bywały na wiosnę, w marcu, kwietniu, nawet w maju - tu mam na myśli Tyrol, bo to znam dobrze i obserwuję stale.
na pewno w ub. sezonie najlepsze, bajeczne warunki były na Wielaknoc - czyli około 10 kwietnia :) Kręciłem się wtedy w Ischgl i Serfaus-Fiss-Ladis i było pięknie absolutnie -bo śniegu moc, mrozik, a słońce wysoko i dzień długi.