Temat: studia związane z narciarstwem

bry !
Orientujecie się czy gdzieś w Europie jest możliwość studiowania kierunku "Ski  Business and Resort Management" ?
Ogólnie szukam kierunku studiów, który będzie połączony w jakiś sposób z narciarstwem. Niestety żadnej uczelni, która proponowałaby taki kierunek studiów w Europie nie znalazłem. Owszem w USA i Kanadzie jest parę uczelni aczkolwiek wyjazd na 5 lat w tak odległe tereny mi się nie widzi.
z góry dzięki za jakiekolwiek info,
pzdr!

2

Odp: studia związane z narciarstwem

No nie powiem, ciekawy kierunek :) Ja niestety sie nie spotkałem z takimi studiami.

3

Odp: studia związane z narciarstwem

mozesz isc na menadzera sportu na awf pozniej jest jakas chyba specjalizaja wlasnie tego typu ,ale ogarnij sie tez po co ci isc na taki kierunek ??jezeli chcesz narty to idz po prostu na awf, "wiedza" ktora zdobedizesz w stanach mocno ogranicza i polegac bd tam "jak dziala wyciag" ?:d

4

Odp: studia związane z narciarstwem

Gdybym miał teraz 19lat, wysłałbym papiery do wszystkich szkół w Grenoble i Chambery. Grenoble to jest naprawdę poważny ośrodek akademicki, mają kilka uniwersytetów, polibudę etc.
Z tego co wiem to w ENSE3 Grenoble (uczelnia techniczna o profilu środowiskowym) są kierunki związane z górami i śniegiem, ale na pewno sa pokrewne kierunki na uniwersytecie Grenoble.
  Podobnie jest na Universite d'Savoie w Chambery są tam kierunki poświęcone zarzadzaniu hotelami, organizacją imprez sportowych etc. http://odf.univ-savoie.fr/liste.php?idG … mp;lang=fr np:
   Sciences appliqu??es ?  la montagne ??quipement, protection et gestion des milieux de montagne (epgm) lub
   Management du tourisme, de l'h?´tellerie et des loisirs management des ??v??nements sportifs et culturels
   Management du tourisme, de l'h?´tellerie et des loisirs management et d??veloppement du tourisme
   Obie miejscówki sa w idealnym położeniu - najlepsze miescówki w odległości poniżej 100km, a francuski nie jest wcale trudnym językiem :)

5

Odp: studia związane z narciarstwem

Proste, albo Francja albo Innsbruck

6

Odp: studia związane z narciarstwem

Gnali napisał/a:

Proste, albo Francja albo Innsbruck

Francja prezentuje się ciekawie (plusem jest to, że uczę się francuskiego).
Ale chciałbym wiedzieć coś więcej o Innsbruck-u. Obczaiłem stronę uniwerku, ale nie znalazłem nic związanego z nartami. Orientujecie się czy jest tam taki kierunek ?
pzdr!

7

Odp: studia związane z narciarstwem

w Grenoble są kierunki od architektury po składanie silników. Jedyny minus to język. Trzeba znać francuski, nawet na Erazmusa nie da się bez francuskiego nie da się wyjechać;/. Wiem bo jestem na polibudzie w Krk i rozkminiałem erazmusa/skiing. Jeśli ktoś ma możliwości, zna język to zachęcam - kolejka w góry wyjeżdża z miasta;)

8

Odp: studia związane z narciarstwem

W Ibk możesz studiować cokolwiek, za to masz dostęp do najlepszych austriackich ośrodków i gór nie dalej niż 1-1,5h samochodem

9

Odp: studia związane z narciarstwem

Patrycze napisał/a:

w Grenoble są kierunki od architektury po składanie silników. Jedyny minus to język. Trzeba znać francuski, nawet na Erazmusa nie da się bez francuskiego nie da się wyjechać;/. Wiem bo jestem na polibudzie w Krk i rozkminiałem erazmusa/skiing. Jeśli ktoś ma możliwości, zna język to zachęcam - kolejka w góry wyjeżdża z miasta;)

ode mnie z uczelni był gość na sokratesie w grenoble, w jakiejś amerykańskiej szkole i zajęcia miał po angielsku

10 (edytowany przez Patrycze 2010-05-01 14:47:13)

Odp: studia związane z narciarstwem

to od wydziału zależy i uczelni, w moim wypadku Polibuda Krakowska na wydziale Architektury niestety nie oferuje wyjazdu do Grenoble z Ang;/

ETH w Zurich.u;) masz blisko do Andermatt na Gemsstock oraz koło 100km do Engelbergu, uczelnia techniczna jedna z 3ch najlepszych w europie.

11

Odp: studia związane z narciarstwem

mam takie dosc nietypowe pytanie..
czy w innsbrucku na jakiejkolwiek uczelni zajecia prowadzone sa w jezyku angielskim? czy tylko niemieckim?

12

Odp: studia związane z narciarstwem

generalnie w Austrii króluje niemiecki. Jeśli chodzi o Innsbruck to jedyną uczelnią gdzie można ogarnąć coś po angielsku jest Manager Center Innsbruck. Jednakże tam są wykłady prowadzone po niemiecku, a egzaminy można zdawać po angielsku. Jeśli się mylę, wyprowadźcie mnie z błędu.
pzdr.

13

Odp: studia związane z narciarstwem

Jeśli chodzi o studia to ja kilka miesięcy temu skorzystałem z bardzo dobrej oferty Państwowa Szkoła Wyższa w Białej Podlaskiej .W tym miejscu naprawdę warto teraz studiować.