46 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Programy do obrobki wideo

Ostrzegam, będzie długi post, bo o tym trudno zwięźle napisac.Z kodekami to jest lepsza masakra, ja to robię zawsze w dwóch krokach, bo adobe nie potrafi porządnie korzystac z kodeka Divx i mp3. Materiał z kamery masz zakodowany kodekiem DV i masz go standardowo w Windowsach i Adobe bardzo dobrze działa z tym kodekiem. Klipy i preview zajmują co prawda mnóstwo pamięci, ale edycja na surowym materiale DV jest najszybsza więc w Adobe wystarczy wszystko w DV robic.
Natomiast inna sprawa jest z wynikowym video. Jak chcesz film wysłac do sieci to wtedy najlepiej jest użyc jakiegoś Divxa lub Quicktime, ja używam darmowego Divxa6 i do przekodowania tego co mi wyjdzie z Premiere uzywam Virtual Duba. Myślę, że to dobra metoda, bo virtual Dub pozwala na wykonanie kilku istotnych operacji przy kompresji czyli: Smart deinterlacing, precyzyjną zmianę rozmiaru, wyostrzenie (jest konieczne gdyż zmiana rozmiaru zawsze powoduje lekkie rozmycie) i ew. korekcję poziomów. Dodatkowo standardowy Divx6 jest odtwarzany bez problemu przez większoś odtwarzaczy DVD.
Warto miec też jakiś kodek mp3 do audio. Dobry kodek mp3 instaluje się razem z Divxem. Widac go tez w liscie kodeków virtualduba więc można sobie porządnie skompresowac audio.

Prosciej jest kiedy chcesz wyprodukowac film w formacie Quicktime. Adobe swietnie radzi sobie z quicktimem i można wygenerowac nim plik *.mov w jednym z kilkunastu formatów. Ja polecałbym MPEG-4, bo również odtwarzają go niektóre odwarzarki dvd.
Jeśli chcesz materiał nagrac na płyte DVD lub VCD wtedy potrzebujesz kodeka MPEG-2 lub MPEG-1 (VCD).
Ja do tego uzywam darmowego programu TMPEG, któryjest funkcjonalnym odpowiednikiem Vduba tylko do MPEGów. Ma on zdefiniowane ustawienia, tak żeby plik wynikowy był zgodny z DVD i dał sie wypalic np. przy pomocy Nero.
To jest droga ktorą ja robię video. Można to robic na sto spoobów, ale to co napisałem jest najprostsze i wymaga niewiele oprogramowania.

47 (edytowany przez sirbyczek 2007-04-20 17:35:58)

Odp: Programy do obrobki wideo

ja tam tylko painta umiem obsługiwać ;D
ale i tak się ciesze, znam elemnt co nie wie jak gg zainstalować ;]

48 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Programy do obrobki wideo

nie no to kozak jesteś;] ale wiesz jak umiesz internet i forum obsługiwać to dobry nawet jesteś bo ja znam takich typów co sie myszki boją ze ich pogryzie :P

49 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Programy do obrobki wideo

z obsługą forum trochę ciężej chyba bo post nic nie wnosi do tematu... :-/

50 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Programy do obrobki wideo

a propo dobrych postow to mam takie pytanko ktore raczej sie odnosi:D
a mianowicie znacie jakiś łatwy program do robienia animacji? bo mi choidz o cos takiego jak np bylo w relacji z pfo 06(southside) te takie chmoreczki na ktorych były napisane imona rajderow :D:D z gory dzięki ;]

51 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Programy do obrobki wideo

Mam takie pytanko ktos wie cos na temat adobe after effects? jak sie w nim pracuje?

52 (edytowany przez zoladz 2008-03-10 20:55:45)

Odp: Programy do obrobki wideo

Wątek nie był dawno poruszany a programy są znane z szybkiego rozwoju, więc jaki program do sklejania/obróbki video polecicie ?? Jestem  trochę bardziej doświadczonym początkującym :D

53 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Programy do obrobki wideo

elo! potrzebuje zrobic menu do filmu, ale chce zeby zaczynalo sie od krotkiego filmu i dopiero po nim ma wskoczyc plansza z buttonami. wie ktos jak to zrobic/za pomoca czego? peace!

54

Odp: Programy do obrobki wideo

a ja mam pytanie odnosnie adobe premiere pro

mam taki problem zwiazany z impoortowanem filmow do projektu tzn. robie film sklejam go z roznych formatow i problem polega na tym ze na poczatku wszystko kompresowalo sie elegancko i kazdy plik dzialal po czasie stalo sie tak ze pliki formatu MP4 przestaly tak jakby sie kompresowac tzn. program widzi je ale gdy dodaje do glownej sciezki nic sie nie pojawia generalnie gdy otwieram nowy projekt wszystko gra wszystkie pliki dzialaja tylko przestaly dzialac w tym projekcie na którym pracuje i teraz nie wiem czy wcisnelem jakas ocje czy co sie stalo generalnie zaczol bym od nowa ale za duzo troche tego jest wiec gdyby ktos wiedzial dlaczego tak jest i wytlumaczyl o co chodzi bylbym wdzieczny

pozdro..

55

Odp: Programy do obrobki wideo

Bardzo fajna stronę wam polecam https://www.twojlimit.pl/turbobit-premium zobaczcie sobie na stronę tą bo tam możesz ściągać pliki które są na różnych stronach internetowych. Polecam każddemu założyć tam konto, najlepiej premium aby korzystać be ograniczeń. Korzystne to jest bardzo.

56

Odp: Programy do obrobki wideo

A coś na początek dla amatora?