Temat: wyjazd w Alpy Francuskie, La Rosiere - opinie

Zastanawiamy się ze znajomymi w tym roku czy nie wyjechać ze Snow Showem na narty. Już nawet wybraliśmy miejscówkę(La Rosiere z racji na świetny snowpark) Oczywiście widzieliśmy foty, filmiki itp. ale jest jeszcze jedna kwestia o której nie ma za dużo info. Czy trenerzy prowadzący szkolenia są w porządku? Miałem styczność z kilkoma u nas w kraju i na niektórych to strata kasy i czasu, dlatego chciałby wiedzieć jak to odbywa się na ich wyjazdach, warto zapłacić za jakieś nadterminowe i dodatkowe warsztaty?

2

Odp: wyjazd w Alpy Francuskie, La Rosiere - opinie

Racja, dobry trener to pół sukcesu!! Pamiętam jak rodzice uczyli mnie jeździć na nartach i nic z tego nie wyszło prócz złych nawyków. Dopiero w następnym roku na koloniach instruktor wszystko wyprostował i szusowanie było o niebo lepsze. Taka moja mała dygresja :P

3 (edytowany przez Grzesiek09 2014-08-13 08:11:16)

Odp: wyjazd w Alpy Francuskie, La Rosiere - opinie

nie wiem jak jest dokładnie ze szkoleniami, ale w tamtym roku jak byłem Valmeinier to mieliśmy szkolenie narciarskie z takim starszym instruktorem Ryśkiem.
Nazwiska nie pamiętam, choć znając życie to wielu instruktorów snow show tak się nie nazywa, bo to raczej młodsza ekipa.
Muszę gościa pochwalić, bo mimo że ekipa była spora to każdemu poświęcił uwagę i przykładał się do swojej roboty.

Potrafił nawet nagrywać filmiki i później komentował z nami, co i jak.  jeśli inni są po części tacy jak on to spokojnie warto skorzystać!!

4 (edytowany przez kingadul 2014-08-14 09:26:38)

Odp: wyjazd w Alpy Francuskie, La Rosiere - opinie

Trenerzy są w porządku! Mimo że nie korzystałam z ich pomocy, ludzie sobie chwalą!
W tamtym roku miałam możliwość oglądania co wyprawia Wojtek Pająk na desce, pełna profeska :) Zresztą jak reszta instruktorów tak samo uczy jak jeździ to warto.
Szkoda, że nie będę mogła w tym roku pojechać na Snow ale obiecałam rodzicom, ze z nimi pojadę i szukam rodzinnej miejscówki...

5

Odp: wyjazd w Alpy Francuskie, La Rosiere - opinie

kingadul napisał/a:

Trenerzy są w porządku! Mimo że nie korzystałam z ich pomocy, ludzie sobie chwalą!
W tamtym roku miałam możliwość oglądania co wyprawia Wojtek Pająk na desce, pełna profeska :) Zresztą jak reszta instruktorów tak samo uczy jak jeździ to warto.
Szkoda, że nie będę mogła w tym roku pojechać na Snow ale obiecałam rodzicom, ze z nimi pojadę i szukam rodzinnej miejscówki...

Dzięki za informację. No właśnie kojarzę gościa i widziałem z nim kilka filmów na YT. Nieźle wymiata, mam nadzieję że jest też dobrym instruktorem w tym co robi.

6

Odp: wyjazd w Alpy Francuskie, La Rosiere - opinie

W ostatnim sezonie byłem na wyjeździe w La Rosiere i na szkoleniu organizowanym przez SnowShow. Ogólne wrażenia bardzo pozytywne, z całego wyjazdu zebrała się grupa ok 10 osób, z którą jeździło dwóch instruktorów (lokalesów). Przez tydzień właściwie nauczyli wszystkich o co biega z szerokimi dechami i jazdą offpiste. Dodatkowym plusem był fakt, że nie trzmali się sztywno ustaleń pt. 2h/dziennie tylko już na początku zaprezentowali swój plan, dostosowany m.in. do prognoz pogody. Skończyło się na tym, że codziennie jeździliśmy po ok 3h, mieliśmy jeden dzień przerwy a ostatniego dnia zabrali nas na całodniowego tripa. Ogólnie, polecam.

Za to heli praktycznie nie wypaliło ze względu na słaby opad.

7

Odp: wyjazd w Alpy Francuskie, La Rosiere - opinie

Miejscówka oczywiście spoko. Jak najbardziej warto zapłacić za dodatkowe warsztaty bo to zawsze pomaga, natomiast zawsze lepiej jest zastanowić się  czego chcesz się nauczyć itp. Jak chcesz freeride to zdecydowanie wolałbym La Grave, czyli L2A, a jeśli myślałbym o freestylu to jak najbardziej Vars albo Livigno. Pozdro

8

Odp: wyjazd w Alpy Francuskie, La Rosiere - opinie

Same wyjazdy wakacyjne są oczywiście bardzo fajne ale jak dla mnie również dość istotnym jest to aby wysłać dziecko na takie kolonie na których się czegoś nauczy. Właśnie dlatego tak mi się spodobał wpis https://voguetravel.pl/blog/2022/02/22/moda-na-diy gdyż jak widać moda na DIYT jest również wykorzystywana w takich momentach.