1

Temat: pierwsze deski all-mountain dla kobiety.

Cześć,
jak w tytule poszukuję dla mojej dziewuszki pierwszych freeski.
Jeździ już bardzo długo na zwykłych deskach. Poziom 8/10.

szukam nart głownie na stok, jednak jako, że ja jestem fanem jednej deski (  miałem się nie przyznawać :) ) to kobitka musi mi towarzyszyć i w parku i po za trasą. W stosunku 80%: 5%: 15%. 

http://sklep.majestyskis.pl/298-narty-l … 13-14.html  Czy takie będą ok do w/w potrzeb? Długość - 160cm.

166cm i 53kg.

Proszę również o dobranie jakiś wiązań. Bo tu zupełnie nie mam pomysłu.


Chciałbym zaznaczyć że nie znam się na nartach. Pytania są trywialne. Ale chyba nie ma na forum podobnego tematu.
Ale w razie potrzeby mogę doradzić jeśli chodzi o snowboard :D

2

Odp: pierwsze deski all-mountain dla kobiety.

te deski beda jak najbardziej ok, ale skoro chcesz jezdzic glownie na trasie (curvingowo?) to po co takie twin tipy - oczywiscie w kanadzie 50% typowo rekreacyjnych narciarzy w podeszlym wieku jezdzi na twin tipach bo sa bardzo latwa narta, ale wciaz strike snowparkowa!
jezeli ona ma juz narty na ktorych jezdzi po trasie to zakupilbym jej cos bardziej freerideowego - czytaj szerszego pod butem - miedzy 90 a 100mm.
wtedy na takich nartach bedzie miala wiekszy fun na trasie, w puchu sie nie utopi a i w parku spokojnie boksa zrucha
pisze troche z autopsji bo kiedys swojej tez podarowalem narty
przy okazji pamietaj aby dobrac lekkie wiazania - a jakie to juz zalezy od budzetu - dobrze jakby mialy płytki dzieki ktorej bedzie mogla ustawic wiazanie na srodek geometryczny w czasie jazdy w parku jak i kilka cm do tylu w czasie jazdy po i poza trasa. czyli zwracaj uwage na przesuwalna przednia czesc wiazanka

3

Odp: pierwsze deski all-mountain dla kobiety.

dzięki za odp.

Niestety narta musi być uniwersalna. Poprzednie curvingi nie wytrzymały i poszedł rdzeń pod wiązaniem.

Ja upalam hybrydową konstrukcję snb. Dla mnie jest to idealny wybór. Korzystam ze śniegu na wszystkich płaszczyznach. Trasa, puch,park presy.
Takiego czegoś szukam dla młodej. Nie zapieprzanie góra-dół. Zabawa na całości stoku.

Powiedz mi czy szerokość pod butem mocno wpływa na jazdę po trasie?

czy takie http://sklep.majestyskis.pl/narty/45-narty-velvet.html
100mm pod butem będą lepiej się sprawdzały? A może podobnie, a większa frajda będzie z zabawy i powderu.

4 (edytowany przez Luki91 2014-12-02 22:30:59)

Odp: pierwsze deski all-mountain dla kobiety.

hmm po pierwsze zaden twintip nie da ci prawdziwego kurwingu poniewaz jest miekszy, ma wiekszy promien skretu etc. natomiast dostarcza po prostu wiecej zabawy na calosci stoku.

velvety sa zdecydowanie fajniejsza opcja, jesli chodzi o trase bedą na pewno jeszcze bardziej stabilne przy wiekszych prekosciach oraz rocker zmiejsza praktyczny promien skretu. narta szersza pod butem jest nieco bardziej wymagajaca ale skoro twoja dziewczynka juz dobrze jezdzi to wyjdzie jej to tylko na plus

5

Odp: pierwsze deski all-mountain dla kobiety.

Niestety ja akurat na tym sporcie za bardzo się nie znam, ale za to jestem zdania, że ogólnie fajnie jest wiedzieć gdzie można poprawiać swoją tężyznę fizyczną. Centrum rekreacji i sportu jest zdecydowanie doskonałym do tego miejscem i jak najbardziej ja również jestem zdania, że warto jest o takich centrach wiedzieć.