1 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Temat: narty na początek - waga ciężka !!!

Ello,
Chciałbym w tym roku rozpocząć przygodę z 3ski no i potrzebuję do tego nartek... przy czym, zupełnie nie mam pojęcia co wybrać?
Mam około 173 cm wzrostu i wagę ciężką czyli około 90 kg ... sic ;-) ... no tak, niektórzy powiedzą, ze pewnie się nei wzniosę nad ziemię ;-) może i mają rację, a jak nie spróbuję najlepszego sportu na świecie to sobie nie daruję, więc... ;-)... ale kto wie? ... jumbo-jety też latają, i to jak wysoko ;-)))

Proszę o jakieś porady! Jakie narty, na początek mozę bardziej używane, tak do 1200 zł.

2 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: narty na początek - waga ciężka !!!

ziommm... za ta kase to kupisz spoko nartki... i raczej sugeruje wziasc nowki sztuki niz uzywki... nie ma znaczenia czy jestes beginer czy pro... nowa narta to nowa narta :D

3 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: narty na początek - waga ciężka !!!

kurde tylko jak chce spróbować to nowe narty to średni pomysł
po paru wizytach w snowparku ich wartość rynkowa pójdzie znaczaco w dol
ale z drugiej strony wytrzymalosc nowek jest wieksza
jak masz duzo hajsu to bierz nowki
ale nie zapomnij tez o dobrych butach do FS, bo przy twojej masie obiążenia na kolana bedą dość duże

4 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: narty na początek - waga ciężka !!!

Te Atomiki Pimpy dawaj sobie

5 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: narty na początek - waga ciężka !!!

ja bym osobiscie na poczatek bral uzywki w sensie narty uzywane:) zawsze mniej szkoda gdy sie cos rozjebie a o to nie trudno na poczatek...zreszta mozna kupic uzywane wygladajace jak nowe w cenie duzo nizszej

6 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: narty na początek - waga ciężka !!!

ale nowe mozesz drozej sprzedac jesi sie nie zajawisz

7 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: narty na początek - waga ciężka !!!

a czy mógłby mi kto w końcu powiedzieć jakiej długości powinienem mieć narty? czy we free to się dobiera do wzrostu, czy wagi jak w carvingu, czy moze też do umiejętności?
... no i czy buty X wave 7 (index 85) są ok?

i jak to jest im TT są węższe pod butem to lepsze do parku, a jak szersze to lepsze na freeride?
które na przykład z oferty ANT polecalibyście na początek, najlepiej, żeby pojezdzić na hopkach, ale tez na puszku ???

8 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: narty na początek - waga ciężka !!!

ja na nartkach atomica nie smigalem wiec sie nie wypowiadam spytaj moze fishmaca
ale jesli chodzi o buciki to ja smigam juz 3 sezon w takich samych i jakos daja rade
flex jest niski wiec sa miekkie skorupy a na poczatek nie bedziesz jakis hardcorowych hopek atakowal wiec mysle ze beda ok :)
czym szersze tym lepsze na FR a czy czym wezsze to lepsze na FS to wcale nie jest powiedziane :P

9 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: narty na początek - waga ciężka !!!

Szczegolnie, ze nowe natrki u fisha sa w porzadnych cenach.

10 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: narty na początek - waga ciężka !!!

ale miszcz bylo w sonotropolisie... powiem wam ze nartki siadaja i srogie sztuki w nich mozna rozkminiac :P zaraz odpisze na maila o narciszach... a to beka ze pimp-y sa po 500 Ojro !!!!!! :P w ANT z wiazaniami ktore tez kosztuja gruby hajs masz je za 200 Ojro :P i kuriera za friko ;)

11 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: narty na początek - waga ciężka !!!

chyba raczej zbyt lekko :P

12 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: narty na początek - waga ciężka !!!

tak, może i tak ... nieznośna lekkość myśli mnie dopadła i za nic skupić się nie mogę ;-) ...
ale pewnie wkrótce dojdę do siebie, choć pewnie nie dziś i nie jutro ;-)

no powiem Ci Fish, że te urbany co mi radzisz, to mi sie coraz bardziej podobają... ale myślę ... tzn, jak już będe myślał ;-) to pomyślę też o stompach, tych 05/06, albo 04/05 ... dobra to myśl potencjalna ? ;-)

13 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: narty na początek - waga ciężka !!!

powiem tyle ze stomp to nartka wymiarami bc i to bardzo fajna sprawa... 05/06 chyba jakas sztuka czy dwie zostaly w dlugosci 176cm a 04/05 sa jeszcze z tego co me uszy zaslyszaly