1 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Temat: heliskiing

Jeżeli ktoś jest zainteresowany wyjazdem na helikopter lub wie coś o takiej akcji to dawać koda gg# 7056139
pozdro

2 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: heliskiing

wiem ze to duzo kosztuje
ale popatrz na stronke www.freeski.pl

3 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: heliskiing

OOOO!!! TO BY BYŁO ZAJEBISTE!!!

4 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: heliskiing

Kurna troche drogo... Ale jeszcze sie wybiorę kiedyś na bank. W europie dużo taniej można, poza tym nie trzeba samolotem do Kanady lecieć.

5 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: heliskiing

jestem zainteresowany

6 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: heliskiing

jak heliskiing to KAUKAZ!!
kminie taki wyjazd w kwietniu, tylko na razie jeszcze info zbieram, jednych kolesi wyjazd tam na 6 dni kosztował 1200zł i 150$ i nic wiecej, co prawda nie uzywali heli tylko wyciagów i ratraka, ale heli tez nie jest tam drogie. najgorsza jest droga tam bo 3 dni sie w pociagu siedzi zeby dojechac

7 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: heliskiing

Nom, do tego musisz zalatwiac wize, na miejscu pozwolenie od strazy granicznej. A sprobuj dac sie zasypac lawinie, albo stracic dokumenty... :P
Dobrze jest miec wiekszy zespol. Ja rozkminiam wyjazd w Kaukaz w Lipcu, ale raczej bez nart. Co z tego wyjdzie zobaczymy.
Na jakims forum snb, ktos planowal wybrac sie do Iranu, tez nie glupi pomysl, ale to juz bardziej skomplikowane do zorganizowania. Poza tym Afganistan jest bardzo ciekawy. Zero ludzi, duzo sniegu, moze i przedwojnenna infrastruktura i troche wojska sie kreci, ale ktos w necie bardzo polecal.

8 (edytowany przez wojar 2006-12-24 12:17:34)

Odp: heliskiing

mikus napisał/a:

Nom, do tego musisz zalatwiac wize, na miejscu pozwolenie od strazy granicznej. A sprobuj dac sie zasypac lawinie, albo stracic dokumenty... :P
Dobrze jest miec wiekszy zespol.

wize odbierasz w ambasadzie tego samego dnia co załatwiasz bezproblemowo, kosztuje 50zł, pozwolenie od straży granicznej (czyt. łapówka)
odnośnie lawin i szczelin to podobno wcale nie jest tam tak niebezpiecznie, jak to wszyscy nakręcają, poza tym można dorwać tam jakis ludzi bardziej doświadczonych, żeby pokazali gdzie mozna bezpiecznie posmigac, w marcu sie chce wybraćna szkolenie lawinowe, może to mi w jakims stopniu pomoże, dokumentów trzeba pilnowac zajebiscie, nigdy nikomu ich nie dawac, a tylko pokazywać albo miec je w jakis sposób związane ze sobą, co ciekawe odnosnie dokumentów, to drugim w ważnosci dokumentem po paszporcie jest tam książeczka wojskowa...

po prostu prawdziwy HARDCORE!

a zespół sie zbiera na razie jest koło 6 chetnych osób

9 (edytowany przez mikus 2006-12-24 12:46:33)

Odp: heliskiing

Nie o to mi chodzilo, problem lawin w gorach zimą zawsze jest aktualny, problem szczelin jak tylko zaczną się odsłaniać. Tyle, że w przypadku Kaukazu chodzi głównie o brak zaplecza, w razie wypadku, nie zerwie ci sie w ciagu minuty 5 smiglowcow i nie zaczna cie szukac. Dlatego doświadczenie lepiej zdobywać gdzie indziej... Ale coz... dlatego wlasnie jeździ tam tyle ludzi. W każdym razie jak tylko będziesz wiedział coś więcej to od razu daj znać :P.
Kiedy chciałbyś jechać?

Btw. znasz rosyjski? :D

10 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: heliskiing

znam co prawda nie wymiatam , tylko płocho gawrju, ale rozumiem prawie wszystko, wyjazd jak cos planowany na kwiecien

11 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: heliskiing

http://www.dycha.siec2000.pl/Kaukaz2.html najobszerniejszy chyba z artykuło jakie znalazłem o kaukazie

12 (edytowany przez mikus 2006-12-25 23:09:53)

Odp: heliskiing

Heh, kwiecien, przed matura to ciezko bedzie :P... a szkoda... W sumie o Kaukazie materiałow troche w necie jest, co jak co calkiem popularny zrobil się w ostatnich czasach.

13 (edytowany przez jimmY_888 2006-12-27 11:42:37)

Odp: heliskiing

nie mowie tu ze jestem chetny, ale na pewno sa takie akcje organizowane przez kierownikow kurortow na lodowcach, moze tam warto poszukac? jesli by tak bylo to na pewno kwestia bezpieczenstwa bylaby na wysokim poziomie...

TU jest sporo adresow miejsce ktore proponuja heliskiing