1 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Temat: Wiazania naxo nx 21 do nowych sethów?????

Prosze o opinie, wiem dobrze , że są to wiązania skiturowe ale za to w miare lekkie a o to mi też chodzi, mają szerokie stopery, juz je zamówiłem i nie wiem czy dobrze zrobiłem!
http://esklepy.eu/kupuj,5aad38004a6546b2382974698dbcb264.html to te

2 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Wiazania naxo nx 21 do nowych sethów?????

whata ? "efekt - podczas stromych podejść , lub wydłużonego kroku" ?

3 (edytowany przez sloniu 2007-10-31 00:01:07)

Odp: Wiazania naxo nx 21 do nowych sethów?????

hmm ja bym brał jestery jeśli nie są Ci potrzebne wiązania z luźna pieta, ale pyzatym to wiązania całkiem spoko. ja osobiście nie ufam zbytnio skiturowym wiązaniom- jednak jak sie unieruchomi buta przy narcie to masz nikła szanse ze zgubisz deche.

4 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Wiazania naxo nx 21 do nowych sethów?????

Te naxo mają spory din (5-13) czyli teoretycznie powinne być wytrzymalsze niż fritschi.

sloniu napisał/a:

jednak jak sie unieruchomi buta przy narcie to masz nikła szanse ze zgubisz deche.

?

5 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Wiazania naxo nx 21 do nowych sethów?????

Dobrym rozwązaniam jest tez Alpine Trekker, ktorego mozna wpiąć do zwyklych sztywnych wiązan i cieszyc sie zestawem tourowym =) i rewelacyjna cena 360 pln
Niestety wazy to wiecej i jest  troche wysokie wiec mniej stabilne..

6 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Wiazania naxo nx 21 do nowych sethów?????

jako nowy mowie helou i do rzeczy.

Kania: naxo moim zdaniem sa ok. mieli problemy z lamiacymi sie "belkami", ale chyba juz to poprawili. mam doswiadczenie z nx 21 zamontowanymi na armadach ANT 05/06. narta dluga, sztywna jak skur... kumpel, ktory na nich jezdzil ma mniej wiecej 185 cm i wazyl pod 80kg. po trzech dniach jazdy wiazanie dostalo luzu na przednich wkretach... takze warto przednia czesc zamocowac z dodatkiem kapki kleju do drewna. oczywiscie wszystko zalezy od stopnia katowania, ale nie polecam w naxo rzucac sie na skalki wieksze niz 5 metrow, jesli w ogole sie rzucac. oprocz tego zapomnij o sztywnosci bocznej do ktorej pewnie jestes przyzwyczajony z klasycznych wiazan. ciezej sie w tym ustrojstwie jezdzi na zmrozonym sniegu, transfer sily na krawedzie jest duuuuzo gorszy. coz, jest to mimo wszystko kompromis.

Kajetan: alpine trekkery moga przydac sie jesli chcesz przejsc sie np. z dna swinskiego nazot na posredni jak wyciag zamkna, a dluzsze wycieczki to juz na nogi pudziana. to ustrojstwo podpiete do normalnego zestawu jest naprawde ciezkie!

7 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Wiazania naxo nx 21 do nowych sethów?????

Z tymi nogami pudziana troche przesadziles.. Mam zarówno narty z normalnymi wiązaniami tourowymi, ale mam tez alpine trekkera i moim zdaniem tej wagi jakos strasznie sie nie odczuwa (ale nie mowie ze nie sa ciezsze).

I szczerze mówiąc to do takiego podchodzenia jak ty mówisz to nawet nie byloby sensu kupowac tego "urzadzenia".

Pozostaje jeszcze jedna sprawa, do bardzo stromych podejsc i tak nie zabardzo mozna uzywac wiązan tourowych czy alpine treekera bo i tak narty trzeba przypiac do plecaka...

8 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Wiazania naxo nx 21 do nowych sethów?????

jestem uzytkownikiem nx21 od zeszlej zimy. niestety mam je zamontowane w prophetach i niestety za bardzo z nich nie skorzystalem (grzyb warunki zeszlej zimy pozwolily mi odpalic ten zestawik tylko 5 razy) i dlatego nie wyrażam swojej opinii

9 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Wiazania naxo nx 21 do nowych sethów?????

Kania, większość ważnych rzeczy została już tu opisana. Przede wszystkim określ czy chcesz zdobywać szczyty eksploatując swoją wytrzymałość podczas wejść czy też myślisz tylko o tym jak fajnie było by już pocisnąć jakąś grubą linię w dół. W wiązaniach ski-tourowych (pomimo oznaczenia FR) jest jeszcze jedna rzecz która nie najlepiej wpływa na "mocniejszą" jazdę poza trasami a mianowićie ich wysokość która wymuszona jest przez konstrukcję. A akurat we freestylu czy we freeridzie czym wyżej but nad śniegiem tym gorzej. Ja posiadam, jak tez kilku tu zacnych, adaptery ski-tourowe czyli alpine treckera który oprócz wymienionych wyżej rzeczy, wiąże się z koniecznością posiadania dodatkowej wolnej przestrzeni w Twoim plecaku. Ale do Sethów ja bym mocował normalne, alpejskie wiązania....PZDR

10 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Wiazania naxo nx 21 do nowych sethów?????

No i ja sie z tobą w 100% zgadzam UKI, no ale kania juz je zamowil ;)
Ktos tam jeszcze wspominal o sztywnosci bocznej ktora tez jest wazna..

11 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Wiazania naxo nx 21 do nowych sethów?????

mala uwaga - trekker kiepsko wspolpracuje z waizaniami looka (dynastara, rossignola, czy innego movementa). warto na to zwrocic uwage przed zakupem (niestety nie znalazlem tego info wczesniej w necie).

12 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Wiazania naxo nx 21 do nowych sethów?????

a z tym movementem to sie kompletnie nie zgodze (chodzi o visty)  mam joysticki z tymi wiązaniami i jest wporządku, posiadam tez dynastary TM  z lookami i szczerze mówiąz tez to w niczym nie przeszkadza.
Tak samo sprawa ma sie np z salomonami.
Myslalem ze bedzie obcieralo troche o looki ale nic takiego sie nie dzieje..