61 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Kto pomyka w kasku??

noo tak jest jak już sie przyzwyczaisz jeździć w kasku i ochraniaczach to jak zdejmiesz cokolwiek to sie już mało pewnie czujesz ja tak miałem na rowerze ze przestałem jeździć w ochraniaczach na golenie to miałem schiza lekkiego ze sobie przeharatam golenie całe ale z czasem idzie sie przyzwyczaić

62 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Kto pomyka w kasku??

Ja jak skacze w na boxach to mnie kask denerwuje ale za to nie mógłbym skakać na hopach albo wyjechać poza trasę bez kasku tym bardziej w lasek. Miałem taką niemiłą sytuacje kiedyś zaliczyć gałąź i stracić na chwile film. Na szczęście na strachu sie skończyło no i na zakupie kasku.

63 (edytowany przez miLosz07 2008-04-03 20:16:48)

Odp: Kto pomyka w kasku??

Ja osobiście do kasku już się przyzwyczaiłem i nie przeszkadza mi :)  Prawda- niktórzy uważają to za obciach ale są to ludzie którzy dwa razy w sezonie są na nartach...   Ale teraz coraz wiecej osób nawet na zwykłych trasach pomyka w hełmach więc za kilka sezonów może przyjść moda na kaski i ludzie na stokach zaczną się prześcigać kto ma bardziej raperski kask :D

64 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Kto pomyka w kasku??

kto chce ten nosi, kto nie chce te nie nosi, wasz wybór...
nigdy nie walnąłem głową, ale coś mnie wzięło i kupiłem sobie kask, śliczny biały, po 1 wyjściu na BK na tej bieli skorupy mam szramę czerwieni po dubeltówie...

65 (edytowany przez Ukaszz 2008-04-07 15:18:42)

Odp: Kto pomyka w kasku??

snowside napisał/a:

Wyobraź sobie że robisz swój wypasiasty, nie obciachowy trick z lądowaniem na switch. Wypina ci narty, lecisz na plecy i oczywiście jeb głową.

Coś o tym wiem :) Miałem kask a mimo to piszczało mi w uszach przez 15 min a ciśnienie rozwalało mi głowę . Rypnąłem centralnie na tył głowy . Gdyby nie kask nie wiem co by sie stało mimo że skocznia nie duża - 7m stołu na Cihalce ....

66 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Kto pomyka w kasku??

Dla wszystkich tych którzy się jeszcze wachają na kaskiem, niech przestrogą będzie moja wczorajsza "przygoda". To było podczas ostatniego ujecia. Byłem zmęczony po pół dnia naparzania ze skał i chciałem zrobić taki surfowy zwrot na grzędzie skalnej, wysokiej ok. 3-4m. Nic trudnego. Wszystko szło zgodnie z planem aż do czasu odjechania po zwrocie i skoku. Uderzyłem nartami w kamień, co automatycznie sprawiło szczupaka. Orając ciałem w śniegu, uderzyłem głową i barkiem w kolejne kamienie. Powierzchnia była cudownie równa. Aż nie chcę mysleć co by było gdybym nie miał kasku. 
A miało być lajtowo...

67 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Kto pomyka w kasku??

dla mnie kask to podstawa nawet na zwyklym stoku. kurde przeciez ktos moze w ciebie wjechac... trzeba zastosowac zasade ograniczonego zaufania, troche jak jazda samochodem. A i pamietajcie ze nie wymyslili czegos takiego jeszcze jak przeszczep mozgu ;)

68 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Kto pomyka w kasku??

jasna sprawa, że kask to podstawa. wiadomo, że na siłę nikogo się nie zmusi, ale to jego wola. nie chce niech nie jeździ. ja osobiście jeżdżę już jakiś czas i w ogóle mi to nie przeszkadza ;p co prawda teraz jestem podczas wybierania nowego kasku i nie mogę znaleźć takiego najbardziej raperskiego z raperskich jak to ktoś określił ;p

69 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Kto pomyka w kasku??

dzisiaj przymierzałem kask POC - bardzo fajny i wygodny

70 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Kto pomyka w kasku??

w jakich cenach je maja? tak z ciekawosci pytam..

71 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Kto pomyka w kasku??

ja miałem czarny garnek UVEXa, nic specjalnego, zwykły klasyk, później Salomo Crossmax V12, to do desek sobie sprawiłem, a teraz szukam jakiegoś takiego hmm co by wyglądał. widziałem ostatnio we włoszech taki czarny z aniołem, ni cholery nie mogę sobie nazwy przypomnieć.

72 (edytowany przez miLosz07 2008-04-09 21:02:40)

Odp: Kto pomyka w kasku??

jeanius napisał/a:

a teraz szukam jakiegoś takiego hmm co by wyglądał.

Polecam Giro Encore lub Encore II- bardzo fajny kask i jak dla mnie ma ten "wygląda" :D

73 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Kto pomyka w kasku??

420 po obniżce z 480 - ten sam model co Tanner w nim pomyka