1 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Temat: Rendering?

Siema mam Coreduo 2.0 ghz, 3gb ramu.
HD obrobka po renderingu w programie da rade tylko strasznie dlugo to trwa nawet dla plikow 20-30 mb. czy to wina braku ramu czy jest opcja podkrecenia wydajnosci CS4 (tak zeby wykorzystywal jego wieksza ilosc)???

dajCie znac jesli wiecie...

2 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Rendering?

o ile się nie mylę to w specyfikacjach sobie zażyczyli 2,8ghz przy core duo. a skąd wiesz że nie wykorzystuje całego ramu?

3 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Rendering?

hmmm tak mi sie wydaje chcoiaz mam nowego windowsa 7...moze dlatego tak dobrze hula wszystko inne przy renderingu...

4 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Rendering?

Nie wiem, jak Adobe Premiere, ale wiem, ze inne programy Adobe (jak Photoshop) wykorzystuja cos takiego jak "scratch disks"... Chodzi o to, ze czesc obliczen przechowywana jest czasowo nie w RAMie, a na twardzielu w sytuacji, kiedy brakuje RAMu. Sprobuj poszperac w ustawieniach Preferences > Performance i zobaczyc, co jest ustawione. Nie jest wskazane, by jako scratch disk byl ustawiony dysk systemowy C:, lubi sie wtedy zapychac i nie dziala tak, jak powinien... Najlepiej wybrac jakas inna partycje niesystemowa z duza iloscia miejsca.

A swoja droga, to szczerze polecam Final Cut - jest przyjemniejszy w obsludze, bardziej intuicyjny i w ogole cacy. Jest tylko jeden minus - musisz miec Mac'a ;)

5 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Rendering?

Tys widziol FInal Cata na windowsa....to poprostu odpwoednik na dziadowskiego Mac'a :p

6 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Rendering?

Zawsze możesz podkręcić procesor, timingi ram zmniejszyć itp...najlepiej znajdź kogoś kto się na tym zna i Ci to zrobi bo możesz spalić kompa.
A mówimy o blaszaku czy laptopie?

7 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Rendering?

Ja mam Adobe cs3 i final cut'a i to generalnie to samo. Btw są do nich jakieś pluginy z większa ilością przejść i efektów. Bo to co seryjnie jest (a przynajmniej ja mam) to nie jest nic specjalnego. Dlatego ja wole na szybkosci w iMovie wszystko powycinac i potem tylko w adobe popoprawiac. Btw boms, Ty masz maca? Nie wiesz moze czy nie istneije jakas wersja iMovie pro, albo cos w tym stylu, ale jednak troche bardziej zaawansowane?

pozdro

8 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Rendering?

Tak, mam Maca, ale nie mam pojecia, czy jest jakas lepsiejsza wersja iMovie - jesli zdarzy mi sie montowac cokolwiek, to uzywam teraz tylko Finala.

9 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Rendering?

Jesli ktos sie bawil potrzeba mi wiedziec jak robic mega slowmo w after effects z generowaniem dodatkowych klatek. czy to trzeba miec plugin czy jest to w podstawowej wersji effects pro

10 (edytowany przez valacar 2009-05-24 19:11:39)

Odp: Rendering?

iMovie moim zdaniem jest troche biedne, chociaz nie uzywalem jeszcze '09. Nie slyszalem tez o wersjach pro. : )

11 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: Rendering?

W CS4 i w CS3 jest filtr który robi slomo z renderowaniem pośrednich klatek. Nazywa się TimeWarp. W  opcjach jest kilka metod, ta ktora prowadzi do generacji ramek pośrednich to PixelMotion. Efekty mnie nie powaliły, ale sa dośc przyzwoite, natomiast czas renderowania mnie  załamał (na QuadCore 2,8 z 4GB ramu sekunda renderuje się 30sekund), chyba trzeba wyłączy tez opcję Frame blend, bo z tym to wychodzi słabo.

Ja mam na slomo inny patent, ale tylko na slomo 50%. Trzeba użyc AfterEfects. Tam w InterpretFootage ustawic Separate Fields czy jakoś tak (chodzi o to żeby AE rozbił półobrazy i pokładał je po kolei). Potem już w kompozycji klikasz na klip i w opcjach Time wybierasz Stretch i ustawiasz na 200% (klip powinien po tym urosną dwukrtnie).
Renderujesz i masz naprawdę dobre slomo 50%, bez dodatkowych ramek, tylko z rozbicia materiału z interlacem na progresywny.

Zwykłe zwalnianie lub Time remaping się do slomo nie nadają - najwyżej do przyspieszania.

Są płatne efekty do CS3 i CS4 które robią Slomo z dodatkowymi ramkami przy pomocy morphingu, nie udało miisę jednak znaleź pirackiej wersji, więc tylko nich poczytałem. Wygooglujesz sobie złatwością. Obadaj np. Twixtora http://www.revisionfx.com/products/twixtor/downloads/

Co do wydajności to 2G Duo to za mało, ja mam Quad 2,8 4GB i jest ledwie przyzwoicie z plikamio AVCHD (mts,m2ts) za to z MPEG-2 HD z kamer JVC chodzi super a i jakoś lepsza.