Temat: Wiązania, instruktor

Witam!

Kilka pytań
Będę przywiercał wiązania do desek, co powiedzieć w serwisie, 2 cm od środka ? Będę przewaznie jezdzil na railach i male hopki.
Czy jeśli bym wziął instruktora od nart, aby się poduczyć jeździć jeszcze lepiej, mogę mu coś powiedzieć, aby bardziej pod freeskiing się dostosować ?
I pytanie na boku od kolegi, wiecie może do czego jest ta klamra z tyłu buta
http://skidshop.nazwa.pl/~markos/skidshop/buty121011/DSCF9936.JPG ?

2 (edytowany przez skwarek2 2011-12-07 23:30:32)

Odp: Wiązania, instruktor

Klamra - albo większa / mniejsza twardość buta, albo system ski/walk.
Co do nart, najlepiej było by na sam środeczek (masz na narcie oznaczony w jakiś sposób) im dalej od środka tym lepiej na stoku; im bliżej środka/sam środek - tym łatwiej w parku.
Co do instruktora, to ciężko trafić takiego co freestyle ma we krwi, ale im lepsza technika narciarska, tym łatwiej w parku. Jedz na Livigno Camp - coś tam chłopaki ogarniają :)

3

Odp: Wiązania, instruktor

nop, poprawa techniki jazdy daje bardzo dużo, szcególnie jeśli chodzi o freeride, ale fs również, na pewno będziesz się czuł pewniej z więksszą bazą danych motorycznych

4

Odp: Wiązania, instruktor

a nie wiecie co powiedzieć instruktorowi aby pod tym kątem szkolił ? lub cokolwiek?
z uwagi na to, że chce trochę pojezdzic bez parku to te 2cm od środka będą dobre ?

5

Odp: Wiązania, instruktor

z freestyleowymi instruktorami jest ciezko... ryzyko kontuzji jest spore a to przeciez ich nogi  zarabiaja na chleb... sam szkole od paru lat i do parku z reguly wjezdzam dopiero w koncowce sezonu
co do elementow szkolenia to wszystkie cwiczenia rownowazne sporo mysle pozniej moga dac

6

Odp: Wiązania, instruktor

Klamra jest od burtów salo Quest jedno ustawienie do jazdy drugie do podchodzenia, tour'owego. Choć duży osób używa go aby w przerwie od nart stać prosto:)
Nie wiem co masz za narty jest bardzo wiele oznaczeń.. jeżeli pójdziesz do kogoś kto montował mało wiązań free, albo wcale to powiedz że ma być dwa centymetry od rzeczywistego środka narty.

7

Odp: Wiązania, instruktor

mam cherry-kiwi
a te salo quest to dobre buty ?

8

Odp: Wiązania, instruktor

akurat w chery kiwi jak w kazdych innych FSach jest ladna podzialka pod butem i masz ladnie zaznaczone srodek i mocowanie 2cm w tym oznaczone wlasnie jako park/pajp

9

Odp: Wiązania, instruktor

ano widze :) i tam ma być koniec przedniej części wiązania ? sorry za nazewnictwo, ale nie znam się na tym :)

10

Odp: Wiązania, instruktor

tam ma byc srodek buta :)

11 (edytowany przez Cyprian 2011-12-09 13:53:37)

Odp: Wiązania, instruktor

ictus napisał/a:

akurat w chery kiwi jak w kazdych innych FSach jest ladna podzialka pod butem

W bardzo wielu nartach FS takiej podziałki nie ma, a w kolejnych kilku zdążają się źle przyklejone grafiki.. Montujący wiązania powinien wiedzieć do czego służy ta kreska w innym przypadku nie oddawaj narty do tego serwisu..

12

Odp: Wiązania, instruktor

a gdzie chcesz sie uczyc jezdzic ? moze ustaw sie z kims z forum, nie mysle tu o sobie, bo ja tylko jezdze...ale napewno znalazloby sie kilku chetnych do nauki :)