1 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Temat: [narty]Atomic Stomp 04/05 176 + neox 412 alu

Parametry techniczne:   
moja długość: 176
promień: ok. 24m
taliowanie narty: 118-88-110   

Technologie:
Beta 4, Dura Edge, UHMW Electra Graphite Base

<obrazek>

Na narcie smigałem cały sezon tj. w moim (pechowym) przypadku 12-13 dni. 

Zakpułem ten komplecik jako pierwsze twiny i z nastawieniem bardziej na lekki freeride (szczryk, pilsko itp.). Wyszlo jak wyszło tylko jeden dzień w puchu ale narta spisała sie bardzo dobrze. Mimo iż nie jest za szeroka nie zapadała sie przy wolniejszej jezdzie a przy szybszych fragmentach cały nose wystawał ponad puszek. Spowodowane to zapewne jest tym że narta ma mocno podwinięty nose i tail.
Nie jest to narta zbyt miękka co też nie jest bezznaczenia gdy potrzebujemy stabilności smigając po lasach.

Jesli chodzi o boxy i raile jedynym mankamentem, który zauważyło moje początkujące oko, są dość miękkie krawedzie. Po kazdym dniu trzebabyło tępić pilnikiem zniekształcenia krawędzi. Przyczym zanzaczam ze nie zauwazylem zadnych oznak wyrywania się krawedzi.

Ostatnią rzeczą jaka pozytywnie mnie zaskoczyła to trwałość ślizgu. Mimo smigania po kamieniach, asfalcie, jazdy w błocie, kilku kontaktach z podstawą raila, po sezonie na slizgach została mi tylko jedna błyciutka rysa którą da sie tyko wyczuć gdy bardzo dokładnie bedziemy badać slizg rękami.

Co do skoków, wchodzenia narty w spiny itp. nie mogę się wypwiedzecx bo w tym roku nie skakałem.

wiązania neoxy co by niemówić są cięzkawe ale solidne, nie złamały mi narty, nie wyrwały się z niej, a nogi trzymały dobrze wiec chyba z wiązaniami nie najgorzej.

Myślę że nartę moge spokojnie polecić.. mimo iż już ciężko dostepna to za grosze może się czasem ukazać. Napewno zadowoli początkujących,  którzy spokojnie chcą się przerzucic na twiny z nastawieniem na lakkie bc.

Pozdrawiam,

2 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: [narty]Atomic Stomp 04/05 176 + neox 412 alu

wow.chłopak.niemal.pracę.magisterską.napisał.o.tych.nartach

3 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: [narty]Atomic Stomp 04/05 176 + neox 412 alu

wena po po porannym przebudzeniu.. no i ćwicze wypowiedż przed maturą:P

4 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: [narty]Atomic Stomp 04/05 176 + neox 412 alu

równiez mogę sie popisac tym ze posiadam wyżej wymienione nartki... tylko z innymi wiązaniami zamontowanymi w symetrycznym srodku narty... MISTRZ wiele lepsze niz salo 1080 (te srebrne z przed paru sezomów), a moge to stwierdzic na podstawie tego ze na salo smigałem wczesiej. Ja nie zauwazam jakis minosów w krawendziach chociaż katuje te deski juz ponad dwa sezony, na wszystkich rodzajach nawierzchni. Do skoków lekko... narta posiada niesamowity flex, bynajmniej nie taki jak triplesy (te pierwsze co najwięcej ludzi je ma) bo to cheble są, stompy b. dobrze sie zachowują przy lądowaniach i przy wyginaniu na "wszystkie" strony... polecam stompy jakby ktos miał rosterke czy kupic czy nie...

5 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: [narty]Atomic Stomp 04/05 176 + neox 412 alu

minos, krawendz, chebel, rostertka... ludzie prosze... tym bardziej, ze i tak juz ciezko sie zorientowac o czym piszesz Tusiek, :/

pzdr
p.s. od siebie moge dodac tylko tyle, ze w rzeczywistosci wygladaja lepiej niz na zdjeciach w katalogu

6 (edytowany przez sirbyczek 2008-03-18 20:09:19)

Odp: [narty]Atomic Stomp 04/05 176 + neox 412 alu

Zainwestowałem w identyczni zestawik o jakim Sznerchu tak pięknie się rozpowiadał, nówki w folii + wiązanie za 700 dorwałem.
To moje pierwsze TT dlatego za dużego rozeznania nie mam ale poza trasą całkiem sprawna. Gładkie sunie po ubitym,zmrożonym, wilgotnym śniegu. Na 10 cm puch okazała się jednak trochą za wąska ale to po części chyba moja wina bo narta jest krótsza ode mnie jakieś 5 cm. Raili i boxów nie katowałem także nie wiem. Narta zajebiście amortyzowała skoki- lądowanie zawsze mięciutkie ;)
A i czego się nie spodziewałem po TT na trasie narta zajebiscie,stabilnie idzie w skręcie na krawędzi ! tyle;]
pozdro byku!

7

Odp: [narty]Atomic Stomp 04/05 176 + neox 412 alu

Sprzedam taki secik jak powyżej. Używane jeden sezon. Stan bdb cena 400 zł z wiązaniami.

http://www.ski2die.pl/forum/viewtopic.php?id=6946