1

Temat: Szczebel

W sobotę wybraliśmy się na Szczebel w Wyspowym, zimno jak diabli ale śnieg całkiem puszysty generalnie warunki bardzo fajne. Niżej mało śniegu ale bez dużego uszczerbku dla ślizgów można było zjechać praktycznie pod auto
Filmik i parę zdjęć:
http://www.powder.pl/blog/ptx/szczebel

<obrazek>

2

Odp: Szczebel

Fajny wypadzik,fajne foty z filmikiem
Mam pytanko odnosnie nagrania video,jakiej kamery używasz?
Rozglądam się za czym dobrym i niedrogim :) coś na narty i nie tylko,polecisz coś może?

3

Odp: Szczebel

Go Pro nie widzę alternatywy, to jest jedynka a z dwójki obraz jeszcze lepszy

Odp: Szczebel

Beskid wyspowy spoko. Byliśmy ze znajomymi trzy tygodnie temu po świeżym półmetrowym opadzie na Luboniu Wielkim. Na zdjęciach zjazd okolicami żółtego szlaku w stronę Raby Niżnej.

<obrazek>
<obrazek>

5

Odp: Szczebel

i jak było bo chętnie bym się na Lubon wybrał ,a żółty szlak nie prowadzi czasem do Zarytego ? :)

Odp: Szczebel

tak, zolty prowadzi do zarytego ale zdecydowanie lepiej jest odbic bardziej w lewo, w strone raby niznej ze wzgledu na lepsze lasy. Co do warunków to teraz srednio, bo dawno nie sypalo. snieg jest zsiadniety i duzo galezi co nie zmienia faktu ze jest go nadal z dobre pól metra.
Czekam na opad i znowu sie pewnie wybiore ;)

7

Odp: Szczebel

spin_zero_steez napisał/a:

tak, zolty prowadzi do zarytego ale zdecydowanie lepiej jest odbic bardziej w lewo, w strone raby niznej ze wzgledu na lepsze lasy. Co do warunków to teraz srednio, bo dawno nie sypalo. snieg jest zsiadniety i duzo galezi co nie zmienia faktu ze jest go nadal z dobre pól metra.
Czekam na opad i znowu sie pewnie wybiore ;)

a powiedz mi którędy podchodziliście do góry i czy na żółtym szlaku  były odsłonięte skałki ? :)

Odp: Szczebel

wchodzilismy zielonym. tak, skałki są odsłonięte, można spokojnie poskakac ;)

9

Odp: Szczebel

Da radę zjechać na sam dół, z tego co wiem to na dole zaczyna się gęsty świerkowy las, idzie się przez niego przebić?

10 (edytowany przez pit1919 2012-02-14 11:05:58)

Odp: Szczebel

jeżdże motorem i w dolnych partiach lasu nie jest tak gęsto a nawet jeżeli to zawsze mozna go minąć a śniegu napewno nie braknie bo na polach juz prawie przy asfalcie jest kolo 60 cm . Sam wybieram się na Luboń jakos w tym tyg. ale nie wiem czy nie warto poczekac bo podobno przez ten tydzien ma dużo śniegu w okolicy spaść i w przyszłym tyg będzie świeży śnieg :)

11

Odp: Szczebel

Zdecydowanie najlepsza opcja zjazdu (moim zdaniem) jest na południowo-wschodnich zboczach w stronę Raby Niżnej. Tam najdłużej utzrymuje się rzadka buczyna.
@PTX ktoredy podchodziliscie na Szczebel i jak tam z topografią i rodzajem lasów?

12

Odp: Szczebel

Podchodziliśmy od Kasiny granią, tą którą prowadzi szlak ale nie pamiętam jaki kolor :), generalnie tam prawie wszędzie buczyna poza cienkim pasem świerków na dole, zjazd na północny wschód - stroma ściana, zjazd na południowy zachód( z grani) poduchy i mniejsze nachylenie