Temat: Buty o szerokości 108mm

Witam,

      Mam spory problem rok temu zakupiłem buty salomon pro model rozmiar się zgadzał jednak po pół godziny moja stopa wysiadała,od razu z pretensjami napisałem do wojara co za buty mi sprzedał okazało się jednak że to nie wina butów a moich stóp które maja szerokość uwaga,uwaga blisko 110mm :O,a więc koledzy narciarze czy są jakieś buty szersze od tych salomonów? czy pozostało mi zmienić hobby na mhhh pływanie? z takimi stopami ;/

2

Odp: Buty o szerokości 108mm

W przyszłym roku Atomic w swoich freestyle'owych butach i bodajże Salomon w modelu Focus będzie miał miękką, gumową część boczną buta w miejscu śródstopia myślę, że to ci pomoże:) Sidas mocno za rok wejdzie w tworzenie butów wewnętrznych na "dziwne stopy" nie podwyższając jakoś mocno ceny butów więc poczekaj jeszcze trochę:)

3

Odp: Buty o szerokości 108mm

ewentualnie baw sie z tzw 'odbarczanie skorupy'  czyli poszerzanie buta w miejscu które Cie uciska :)

4

Odp: Buty o szerokości 108mm

Ciężko będzie ponieważ uciska mi bok stopy a co za tym idzie stopa idzie w górę i na śródstopie uciska śrubka :/. Dzięki za pomoc miło że jakieś firmy myślą o tego typu stopach,pozostaje mi śledzić nowości na przyszły sezon.

5

Odp: Buty o szerokości 108mm

Czy ktoś wie gdzie można dopaść te butki http://www.skis.com/mens-ski-boots/c429/atomic-overload-reactor-ski-boots-2012-p227121.html  ?

6

Odp: Buty o szerokości 108mm

Właśnie o tym mówiłem:) W tym sezonie raczej ciężko w PL dostać za w nast powinno być lepiej:)

7

Odp: Buty o szerokości 108mm

ale normalnego Live Fit'a od atomica spokojnie powinienes dostac... bo juz od 2 lat sa takie buty na rynku... 2 klamrowy setup z gumowymi bokami w najszerszym miejscu dla osobnikow z pletwami :)

8

Odp: Buty o szerokości 108mm

I właśnie się nad nim zastanawiam tylko sprawa wygląda tak że w tym sezonie już nie pojeżdżę a może coś fajnego na przyszły wyjdzie,może lepiej było by mieć coś takiego parkowego? mniejsza masa itp ? jak myślicie?

9

Odp: Buty o szerokości 108mm

Byle było wygodne

10

Odp: Buty o szerokości 108mm

rossi z serii experiance z flexem 110 maja szerokosc 104mm ogolnie fajnie obszerny bucik na pletwe ale nadal dobrze trzyma... ogolnie ma to byc kontynuacja bandita czyli bucik freeride... jest OK

11

Odp: Buty o szerokości 108mm

Potwierdzam kwestię odbarczania.
W razie konieczności możesz to zrobić na Zakopiance w Krk chyba "Windsport". Biorą 50 zt od buta z możliwością wielokrotnej próby (reklamacji). Zrobiłem tak ze swoimi Nordicami Speedmachine. "Reklamowałem" dwukrotnie i teraz jest dużo lepiej.  Masz też możliwość dobrania wkładki profilowanej pod twoją stopę, która stabilizuje i odpowiednio układa łapę.