16

Odp: Ubezpieczenie pilne!!

Ein napisał/a:

Zdaje się, że Euro<26 Sport (czyli ta najdroższa wersja, ~130zł/rok) obejmuje jazdę poza stokami. Tam jest to ogólnie ujęte jako sporty ekstremalne. Musiałbym zajrzeć do polisy. Zadzwoń do dowolnego punktu, gdzie taką kartę wydają. Przy czym ważne, żeby to było Sport a nie zwykłe Euro<26.

Wczoraj wykupiłem ubezpieczenie Euro<26 Sport. Koszt to 136zł na rok, ubezpieczycielem jest AXA. Sprawdziłem dokładnie warunki ubezpieczenia i:

a) ubezpieczenie obejmuje koszty ratownictwa - "Przez koszty ratownictwa rozumie się: 1) koszty poszukiwań (...) 2) koszty udzielania doraźnej pomocy (...) 3) koszty transportu z miejsca wypadku (...) (z użyciem specjalistycznych środków transportu, jak m.in. sanie, helikopter, tobogan, motorówka)".

b) "W wersji Karty SPORT ochroną ubezpieczeniową są objęte poniżej wymienione ryzyka: 1) amatorskie uprawianie wszelkich sportów letnich i zimowych (...) oraz wszelkie zajęcia teambuildingowe [np. paintball] 2) uprawianie sportów wysokiego ryzyka 3) zawodowe i wyczynowe uprawianie sportu 4) uprawianie sportów ekstremalnych".

c) przez sporty ekstremalne i wysokiego ryzyka polisa rozumie m. in.  wspinaczkę wysokogórską, skalną, skałkową, skoki spadochronowe, base jumping, skoki narciarskie, jazdę po muldach, skoki akrobatyczne na nartach, heliskiing.


Czyli jest wszystko, co by nas interesowało. :)

17

Odp: Ubezpieczenie pilne!!

Zapraszam wszystkich do skorzystania z 514 455 736 . Sam z tej oferty skorzystałem i jestem z tego powodu bardzo zadowolony.