46 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: TATRA BANDITS czyli merytoryczna wojna z TPNem

Napiszę ogólnie i w skrócie. Zjazdy szlakami są legalne, oprócz szlaków w okolicy Kasprowego. Jazdę zupełnie poza szlakami w niektórych miejscach można też podciągnąć pod tzw taternictwo narciarskie.

47 (edytowany przez Arona 2009-03-18 15:33:58)

Odp: TATRA BANDITS czyli merytoryczna wojna z TPNem

no to qrna trza se w końcu foki kupić na następną zimę i więcej wycieczek sobie porobić
dzięki za info :)

48 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: TATRA BANDITS czyli merytoryczna wojna z TPNem

Nooo i to jest najlepsze rozwiązanie ;) Ja juz od 3 sezonow co weekend gdzies sobie focze i jeszcze nigdy nie spotkalem zadnego zielonego !
Pilnuja tylko na kasprowym bo nie musza sie narobic a mandatow wlepia duuzo.

49 (edytowany przez Gnali 2009-03-19 08:15:41)

Odp: TATRA BANDITS czyli merytoryczna wojna z TPNem

Poza tym, co dla mnie jest szokiem lekkim, chyba otworzyli do jazdy tą grańke idąca w strone pośredniego bo ja się jedzie to tam dopiero tuz przed trawersem na Pośredni jakieś tyczki i znaczki postawili... Dobrze zrozumiałem?

50 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: TATRA BANDITS czyli merytoryczna wojna z TPNem

możliwe Gnali, TPN pisał, że oznakuję teren który udostępniają PKLowi, a który on nie w pełni używa na trasę. Jak patrzyłem na mapkę tego terenu, to jest on dość spory, w górnej części podchodził aż pod wyciąg.

51 (edytowany przez 1970-01-01 01:00:00)

Odp: TATRA BANDITS czyli merytoryczna wojna z TPNem

Nie mylicie sie :

Jeszcze kilka lat temu na Kasprowym Wierchu można było jeździć zarówno po trasie narciarskiej utrzymywanej przez ratraki, jak również w jej sąsiedztwie. Obszar dopuszczony dla narciarstwa, tzw. „druga strefa”, był oznakowany za pomocą czerwonych tyczek. Dwa lata temu PKL zaprzestał wyznaczania dodatkowej strefy, dlatego podjęliśmy decyzję o przywróceniu oznakowania. Będą to żółto-czarne tyczki, na których zostanie umieszczony piktogram oraz tabliczka informująca o zakazie jazdy poza tak oznakowanym obszarem. Dzięki temu strefa narciarska zostanie poszerzona, a narciarze będą mieli możliwość wyboru pomiędzy trasą ubitą przez maszyny a „nieprzygotowaną”.