31

Odp: Peta

mike2352 napisał/a:

No i mamy wojne religijną, a chodzilo tylko na zwrócenie uwagi, na cierpiące zwierzęta i o ich adopcje :D
Ja j*bie :P

Tylko niestety od samego poczatku zabrano sie do tego od dupy strony...

Peta miala juz duzo lepsze kampanie, ta jest zwyczajnie slaba i sami sa winni tego, ze przyniosla odwrotny od zamierzanego skutek (o ile inny byl zamierzany).

32

Odp: Peta

tolerancja powiadasz? sorry ale nie znam tolerancyjnego katolika i to pod kazdym wzgledem wiec dlaczego oni maja byc tolerancyjni w stosunku do katolikow, ja jestem nie wierzacy i dlaczego w kazdej klasie mam tolerowac krzyz ? [juz nie mowiac o sejmie, albo propozycji zeby matka boska zostala krolowa polski...]
PS: Modlisz sie do krzyza czy do Boga?

33 (edytowany przez snowside 2010-01-19 19:49:03)

Odp: Peta

Ten plakat jest właśnie przejawem nietolerancji (w tym przypadku raczej biznesem i rozgłosem Pani Joanny) bo uraża uczucia innych ludzi. Polska jest krajem katolickim, bo religia wrastała w struktury od poczatku jego powstania. Czy dla idei (jakkolwiek słusznej) dawania zwierzętom domu, warto urażać uczucia innych istot, w tym przypadku człowieka wierzącego w śmierć Chrystusa na Krzyżu? W imię tej samej idei (pseudo) Muzułmanie krzycząc "Allah akbar" wysadzają innych materiałami wybuchowymi.
Mówienie że nie toleruję czegoś bo ktoś inny nie toleruje mnie jest przejawem kołtunerii i hipokryzji, a często uzasadnieniem własnego braku woli i wytrwałości właśnie na kwestie nierozumienia i braku życzliwości dla innego człowieka.
Mówienie że katolicy sa nietolerancyjni jest mocnym uogólnieniem. Na stykach uczuć religijnych ludzie głupi zawsze mieli problem w kontakcie z innym wyznaniem.
Tolerancja oznacza wolnośc zdania, wolność to świadomość i odpowiedzialność za swoje czyny, w tym przypadku zdania.
A nie chodzi tylko o krzyż, ale również tło (nawiązanie do miejsca kultu, sacrum) jest fatalne. Jakkolwiek nie patrzeć świątynia jest miejscem zadumy nad własną duszą a nie świeceniem dupą jakiejś znudzonej życiem gwiazdeczki która musi w ramach konkurencji z innymi "pustostanami" walczyć o pieniążki idące z oglądalności.

Swoją drogą ty też oburzasz się że po lądowaniu skoczni zsuwają się kolesie na curverach, gdzie ich osoba jest raczej nie na miejscu...?

34

Odp: Peta

Masz racje, ale w rzeczywistosci jest inaczej i malo kto sie do tego stosuje.

35 (edytowany przez Jasiu 3city 2010-01-20 21:51:17)

Odp: Peta

Michal, a powiedz ilu prawdziwych katolikow znasz? Nie mam na mysli tych, ktorzy mowia, ze sa katolikami, a tak na prawde maja wiare gleboko w dupie, nie mam na mysli rowniez takich, ktorzy chodza do kosciola co niedziele, a potem wlaczaja znane wszystkim radio i gnoja wszystko i wszystkich co jest inne niz to co dobre wedlug ukochanego radyjka.

Podciaganie milionow ludzi pod rydzyka, za ktorym stoi stosunkowo mala rzesza doskonale zmanipulowanych przez niego, starszych ludzi, ktorzy nie rozumieja tego co robia jest skrajna ignorancja i stawia twoja inteligencje pod znakiem zapytania...
Wspomnialem o rydzyku bo jak mniemam to jedyni "katolicy" z jakimi miales stycznosc, a to dlatego, ze rydzyk drze ryj czesto i gesto w swoich mediach i robi to dokladnie z tego samego powodu z jakiego powstal ten plakat peta- chec zwrocenie na siebie uwagi, a nie dobro jakiejkolwiek sprawy.

Otoz nie Michale, to nie sa prawdziwi katolicy. Prawdziwy katolik wie, ze nalezy uszanowac zdanie innych nawet jezeli jest odmienne od naszego bo (moze bedzie to dla ciebie zaskoczeniem) taka jest nauka od Boga- Bóg dał każdemu z nas wolną wolę.

Poza tym zaprezentowales typowo zasciankowa postawe- "dlaczego ja mam byc tolerancyjny dla nich skoro oni nie sa tolerancyjni dla mnie?"
A moze na przyklad dlatego, ze skoro uwazasz sie za czlowieka nowoczesnego i tolerancyjnego to przynajmniej wypadaloby sprobowac?
Dlaczego masz tolerowac krzyze w kazdej klasie? Hmmm, moze dlatego, ze zyjesz w demokratycznym panstwie, w ktorym wiekszosc obywateli to zdeklarowani chrzescijanie? Czy to, ze nie lubie piosenek dody bo uwazam (nie ja jeden z reszta), ze jej muzyka to totalne padlo, musi koniecznie prowadzic do tego zebym pisal petycje o zakazanie jej spiewania? Zyje w demokratycznym panstwie, a prawda jest taka, ze wiekszosci jego obywateli podoba sie ta muzyka, niezaleznie od tego jak chlamowata by nie byla. Dlatego wlasnie nie bede razem z reszta ludzi znajdujacych sie w mniejszosci pisal petycji bo szanuje poglady innych. Nie podoba mi sie muzyka? Nie slucham jej! Proste? Nie podoba ci sie krzyz? Nikt nie kaze ci na niego patrzec, a jezeli boli cie to ze on wisi w pomieszczeniu w ktorym jestes to idz do psychologa bo to conajmniej nienormalne. Jadac na wakacje zalozmy do maroka, bedziesz razem z mala grupka turystow pisal petycje o zdjecie polksiezycow z dachow meczetow "bo ty nie jestes muzulmaninem i uraza to twoja osobe"? Dlaczego akurat katolicki symbol wiary az tak Cie boli bo nie rozumiem?

Postaraj sie wyjasnic co Ci az tak w tej kwestii dokucza? Postaram sie to zrozumiec, tylko nie podawaj argumentow w stylu "bo oni sa zli i nie lubia pedalow i bluzgaja balcerowicza" bo juz ci mowilem, radio rydzyka to nie katolicy. Podaj SENSOWNY powod dla ktorego nie pasuje ci krzyz w sali.


Taka mala prosba dla calej reszty jadacej na chrzescijan- myslac o nas, katolikach, myslcie o takich ludziach jak Jan Paweł II, ks. Popiełuszko, ks. Twardowski czy kardynal Wyszynski, ktorzy walczyli o to zebysmy nie mieli na polkach tylko octu i szli do pierdla za to, ze nie glosowalismy na gierka. Nie o takich ludziach jak rydzyk ktorych pojebalo i ogarnela ich rzadza slawy i pieniadza.

36

Odp: Peta

ale sie rospisales :P
krzyz jako tako mi nie przeszkadza "dlaczego w kazdej klasie mam tolerowac krzyz ?" nie napisalem ze nie toleruje, a katolikow ktorzy sluchaja radia maryja jest niewielu, jesli piszesz ze prawdziwy katolik jest wstanie uszanowac zdanie innych to nie wiem czy chociaz jednego znam, czyli wedlug tego co powiedziales zaden katecheta i katechetka u mnie w szkole nie jestem katolikiem o ksiedzu nie wspominajac. Co do krzyza, szkola jest miejscem publicznym to tak jakby w centrach handlowych zaczeli wieszac krzyze bo przeciez 90% katolikow to polacy [nie wiem czy chociaz 5% tak naprawde], ja nie mam nic do tego jak ktos wiesz w domu kosciele jakiejs kapliczcie albo gdziekolwiek w miejscu do tego przeznaczonym, chyba tylko u nas w Polsce jeszcze takie rzeczy maja miejsce. Mi osobiscie to nie przeszkadza ale uwazam to za niesprawiedliwe wobec innych wyznan. [podobno Polska jest krajem tolerancyjnym wiec nie powinna propagowac jednej wiary]
PS: Na nastepny raz czytaj co pisze, bo twoj poprzedni post bazowal na domyslach.

37 (edytowany przez Potężny Człon 2010-01-20 23:44:05)

Odp: Peta

Poruszony wątek jedzenia psów wcześniej napomniany mnie zainteresował , a mianowicie co jest złego w jedzeniu psów , w Polsce nie można jeść tego rodzaju  zwierząt bo jest to zabronione przez ustawę (chyba) , ale powinniśmy uszanować kulture innych  , oczywiście pod warunkiem ,że te zwierzęta są zabijane w sposób humanitarny  . Dla przykładu , zjedzenie świni przez wyznawce Islamu jest tak samo niedopuszczalna jak dla europejczyków zjedzenie  psa , a na pewno większość z nas jadła , je i będzie jadła wieprzowinę . Szczerze to sam bym takiego psa zjadł , który był by profesjonalnie zrobiony w restauracji i nie dlatego , że jestem nie czuły tylko ja bym to nazwał " eksperymentem kulinarnym " . Jak ktoś oglądam the dudesons to tam zamiast pieska mieli piękną świnkę o ładnym imieniu " Satan " i tak samo mógłbym mieć wątpliwości co do spożywania wieprzowiny , ale nie mam . Na pewno po daniu tego posta większość ludu mnie obrzuci błotem , ale uwaga bo wam psa albo kota wp!erdole ! :D , peace

38

Odp: Peta

nie chodzi o jedzenie psów, bo to mnie nie szokuje, jak chcą i im smakuje to niech jedzą ale niech do cholery nie obdzierają zwierząt żywcem ze skóry, thats it

39

Odp: Peta

Gnali napisał/a:

nie chodzi o jedzenie psów, bo to mnie nie szokuje, jak chcą i im smakuje to niech jedzą ale niech do cholery nie obdzierają zwierząt żywcem ze skóry, thats it

no mnie wlasnie to poruszylo NAJBARDZIEJ i to  w jaki sposob te zwierzeta sa zabijane i przechowywane :(

40 (edytowany przez Jasiu 3city 2010-01-21 10:32:41)

Odp: Peta

Michał ale takie wlasnie jest zalozenie demokracji- robimy to czego chce wiekszosc, a nie podporzadkowujemy sie mniejszosci, ktorej sie cos nie podoba. Poza tym nikt u nas nie propaguje jednej wiary, takie same prawa, ulgi podatkowe czy obowiazki wzgledem panstwa maja duchowni kazdego wyznania zarejestrowanego legalnie w naszym kraju, chocby byl to kosciol wyznawcow piwa chipsow i fc barcelony.

Co do zwierzat:
mike- wszystkie zwierzeta hodowane na mieso na farmach komercyjnych, sa przechowywane w taki gowniany sposob gdzie tlocza sie i sraja pod siebie. Tak samo jest z reszta z rybami, sa hodowane w malych zbiornikach wodnych gdzie poza pasza, zywia sie wlasnymi gownami wpadajacymi razem z karma. Jezeli chcesz jesc mieso zwierzat, ktore za zycia byly traktowane jak zywe stworzenia to musisz znalezc male gospodarstwo za miastem, w ktorym ktos hoduje mala ilosc zwierzat, glownie na wlasny uzytek. Ja tak zrobilem i goraco polecam to wszystkim bo mieso takich zwierzat jest w dodatku o niebo smaczniejsze i o dwa nieba zdrowsze niz syf z marketu wychodowany na paszy i wlasnym gownie.

41

Odp: Peta

no pewnie ze masz racje, mam rodzinne ktore ma wlasne gospodarstwo, sluchajcie tam to dopiero jest kaszanka, zupelnie inna niz  w sklepach. ps. ok, na oboj jeszcze rozumiem, bo to sie chociaz zjada, ale na futerko? w taki sposob? gosc staje na szyi futerkowca a ten biedak sie dusi i pluje wlasna krwią, co to ma byc do qrwy nendzy?!!? potem obdzieraja nastepnego na haku na zywca, w imie czego?! zycie depcze wyobraznie.